Leírás
A rengeteg javított tűspicces feeder és pergetőbot hibájából tanulva több vevőnek felvettettük a kérdés hogy mi lenne ha egy üveggel belágyított csőspiccel lenne megoldva a spicc, és ennek köszönhetően megszületett a megoldás. A megoldás egy 375cm hosszú hibrid methood feeder. A mai versenyszabályzathoz lett igazítva! A spicc úgy lett beállítva hogy kellően lágy ahhoz hogy egy ponty finoman megtudja húzni de kellően erős ahhoz hogy tökéletesen akadjon a horog. A Bot 2 részes parabola akciója minimálisan van megtörve ennek köszönhetően. A Spicc 2mm vastag, Fuji K szériás gyűrűkkel van szerelve ennek köszönhetően a zsinór nem akad vissza és igy nem kell attól tartani hogy a spicc eltörik.
A botok fejlesztése során minden esetben figyelembe vettük hogy elkerüljük a túlterhelés miatt történő illesztéseknél fellépő törés lehetőségér, igy a gyűrűket úgy helyeztük el hogy az illesztéseket védjük és erősítsük viszont a blank akcióját ne befolyásolja. Ezen kívül arra figyeltünk arra is hogy ne csak az illesztést de magát a blankot is védjük így az általunk épített botokon a szokásosnál több ( + 2-3db gyűrű) található.
A bot parabola akciós így a tökéletesen kidolgozza a halak mozgását viszont kellően feszes ahhoz hogy kényelmesen megdobjunk vele egy 80-100 méterre felépített etetést is. Felszereltség Fuji alconite egy talpas döntött K szériás gyűrűkkel van szerelve, NFC által gyártott karbon nyél és Fuji legkarcsúbb TVS orsótartóva, orsótartó 16# és minden nagy méretű SHIMANO orsót befogad .
Igény szerint a felszereltségét és a kinézet megbeszélés alapján megváltoztatható ( feláras ).
Bemutatkozik a gyártó:
A botépítés és a pergetés egy életforma, mely szorosan összefonódik és elválaszthatatlan egymástól. 10 éves korom óta vagyok rabja a horgászatnak és botoknak. Örök kritikus lévén, mindig a tökéletes botot kutattam, így állandóan adtam-vettem őket, már egészen fiatalon.
Miután parti horgász voltam, a távdobás mindig elsődleges szempont volt számomra, így már 16 évesen nekiestem az első lazacozó botom átgyűrűzésének, melyen valahogy éreztem a helytelen gyűrű kiosztást és csodák-csodájára, szemre olyan jól sikerült, hogy a Rapala J11-et irgalmatlan távolságra tudtam dobni, pontosan a Látóképi-tározó túloldali nádfala elé, ahonnan, anno, 2004-től, sorra fogtam a fekete sügéreket. Itt kezdődött az egész.
Rodbuilder Mate
Nem az a fajta botépítő vagyok aki, egyfajta művészetként értelmezi e mesterséget, és horgászat helyett meseszép műalkotásokat készít, ellenben aki állandóan a vízen van, arra törekedve, hogy minél több halat fogjon, melynek elengedhetetlen kelléke az adott szituációhoz legmegfelelőbb bot. Számomra a jó bot pontosan úgy működik, mint ahogyan annak kell, kompromisszumok nélkül.
Egy bot nem attól lesz jó, hogy mennyi díszítő elem található rajta, nem beszélve arról, hogy minden, ami fölösleges, az csak extra súlyt ad a botnak, és butítja azt. Ebből adódóan a klasszikus irányvonalat képviselem, de nyitott vagyok minden újra, ami funkcionálisan és kinézetileg jobbá, szebbé tehet egy botot!
Tisztelettel,
Puskás Máté aka. Rodbuilder Mate