Napjainkban a fejlesztés nem áll meg, mint ahogy a Gardner cég Angliai gyárában sem. Folyamatosan próbálnak jobb és jobb, újabbnál újabb termékeket kitalálni a horgászok nagy örömére. Érdemes tudni, hogy a Gardner cég nem Kínában gyártatja a horgokat, hanem Angliában, a saját üzemében készülnek a „tűk”. A minőség garantált. Szeretem a jól bevált működő dolgokat, de hajlok az új dolgok kipróbálására is.
A téli időszakban Gergő is előszeretettel alkalmazta az új Rigga horgot, de ő a mostanság divatos Ronnie Rig-enFőleg, ha valami felkelti az érdeklődésem. Nem volt ez másképpen az új Rigga CVR horgok megjelenésénél sem. Érdekesnek találtam a formáját és a méretét. Az utóbbit azért emelném ki, mert kizárólag csak nagyméretű horgokat használok. Az utóbbi években már szinte csak a Mugga kettes méretét preferálom-preferáltam. A CRV kettes mérete viszont felülmúlja az általam favorizált horog nagyságát. Aztán jöhet itt mindenféle marketing magyarázat, meg bla-bla... De, azt majd úgy is az adott termék használata közben tudjuk megítélni.
Jól bevált, működő rendszer volt számomra, hosszú-hosszú évekig
Nem csak a horog új, hanem a csomagolás is. Igényes és praktikus dobozban kerül forgalomba
A Curved Rigga Hooks (CVR) Kifejezetten Ronnie Rig és German Rig szerelékekhez tervezték. Ha lehet, én mindig a legegyszerűbb megoldást alkalmazom a szerelékem elkészítésénél. Előkezsinórt is általában egyet használok, méghozzá a Vigilante 25lb változatát. Hihetetlen vékony és nagyon erős. A Mugga típusú horgot egy egyszerű csomómentes kötéssel használtam 23 tekeréssel a horog szárára, és már is kész a fegyver.
A CRV horog szára hosszabb, mint a „Muggáé”, ezért több menetre volt szükség. Egészen Pontosan 33 tekerés a horog szárán a Vigilant-ból. Egészen addig tekerem a horog szárára az előkezsinórt, még el nem érem a horoghegyet a szárral szemközti oldalon. Majd vissza, három tekerés és visszahúzom a horog szemen. Kissé morbidnak tűnhet a sok menet. De, így a legegyszerűbb. Nem szeretem a kiegészítőket a horgon ezért választottam ezt a használati formát.
Nem érdemes túlbonyolítani. Mindig is a legegyszerűbb megoldások híve voltam
A próbák nagyon meggyőzőek voltak. Szinte tökéletes, 100%-os az akadás. A horog az alsó ajak közepében ült meg a legtöbbször. Kellő részt átfogva a ponty ajkából, hogy megfelelően tartson, még a kemény akadós pályán történő fárasztások során is. Nem okoz nagy sérülést a hal száján és az egészen pici mikro szakállnak köszönhetően nagyon könnyen eltávolítható.
Látóképen nem csak nekem…
…hanem Józsinak is bizonyított
A téli időszakban Gergő is előszeretettel alkalmazta az új Rigga horgot, de ő a mostanság divatos Ronnie Rig-en
Az időjárást figyelembe véve, a kifogott hal mérete itt most nem mérvadó, de a szerelék hatékonysága annál inkább
Aki nem hiszi, járjon utána...
Tisztelettel: Folytyik Zoltán Pontycentrum Team